TP_INDIRIM_RV.png (180 KB)
Garanti ve İade Koşulları

garanti ve iade.png (45 KB)


-Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

 

Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Teknolojipazar.com sitemizden yaptığınız alışverişleriniz iade işlemleri için; mutlaka faturanızda yer alan iade bölümünü ıslak imzalı bir şekilde doldurmalı, faturanızın çıktısı alınarak, taranıp tarafımıza (info@teknolojipazar.com)mail olarak gönderilmelidir.

-Ambalajı/paketi açılmamış/kullanılmamış ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 ( on dört ) gün içinde sayfamızdaki canlı destek bölümünden veya 0850 888 87 97 numaralı telefondan bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Cayma Hakkı Kullanılamayacak ürünler ile kusurlu/arızalı/bozuk ürünler bu kapsamda iade alınamamaktadır.

 -Verilen bilgilere istinaden kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecek veya iade edilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır. Ürün iadesi gerçekleştireceğimiz ürünler aşağıdaki koşullar aranmaktadır;

 

Ürün kutusunda yırtık ve kazıma olmamalıdır.
Ürün kutu içeriğinde herhangi bir eksik bulunmamalıdır.
Ürün üzerinde çizik ve ezik olmamalıdır.
Ürün iade kargo bedeli tarafınızca ödenmelidir. Ödemesi yapılmayan iade kargolar kesinlikle teslim alınmayacaktır.
Ürün Faturası mutlaka tam olarak geri gönderilmelidir. Faturası olmayan ürün kabul edilememektedir.
Ürünü ilk teslim aldığınızda kargo bedeli Satıcı tarafından ödendi ise para iadesi durumunda ilk gönderilen kargo bedeli düşülecektir.
Kredi kartı ile yapılan işlemlerde, iade onaylandıktan sonra 5 iş günü içinde yapılır. Kredi kartınıza yansıması bankanızın iade süreçleri günü ile ilgili prosedürüne bağlı olarak bankanız tarafınızdan yansıtılacaktır.

Havale, Kredi kartı ve Banka kartı (Hesap Kartı) ile yapılan işlemlerde iade 5 iş günü içinde yapılır.

 

-Cayma hakkı kullanımı mevzuat gereği tüketici sıfatı ile yapılan alımlarda geçerli olup ticari veya kurumsal alımlarda geçerli değildir.

-İade edeceğiniz ürün, aksesuarları ve hediye olarak verilen promosyonlu /kampanyalı ürünleriyle birlikte aynı anda, orijinal ambalajında iade edilmelidir.

-Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde, cayma hakkı kapsamında iade alınamaz

-Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VDC, CD ve kasetler, kişisel bakım ürünleri (traş makinesi, diş bakım ürünleri,baskül vs.) ile sarf malzemeleri (toner, kartuş...vs) ancak ambalajı açılmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade alınabilmektedir.

-İade edilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda ambalajı/paketi açılmamış olmalıdır. Ambalaj/paketi açılmış, kurulumu yapılmış ekran ve TV'ler, sim kart takılan, Wi-Fi bağlantısı, kullanıcı tanımlaması yapılan cep telefonları, notebook ve tabletler, iade alınamaz.

Kurulum gerekmeyen ürünler, kullanılmamış olsa dahi tekrar orijinal satış paketi satılabilir özelliğini kaybetmemiş olmalıdır.

-Hijyen açısından uygun olmayan(kulaklık vb.) ürünler iade alınmaz.

14 günlük iade sürem doldu, ürünümü iade edebilir miyim?

-Yasal süreçler gereği cayma hakkı kapsamında iade işlemleri ürünün size teslim tarihinden itibaren ancak ilk 14 gün içinde yapılabilmektedir. 14 günü aşan iade /değişim işlemleri için mutlaka yetkili servis tutanağı ibraz edilmelidir. Yetkili servis belgesinin iletilmediği durumlarda cayma hakkı kullanılamaz.

İade talep ettim, nereden takip edebilirim?

-İade ürünü teslim ettiğinizde, işlemlerin girişi yapıldığında, servis gönderim süreci ve tutar iadesi aşamalarında telefon ile bilgilendirileceksiniz.

Ürün arızalı / hasarlı / eksik / farklı ise nasıl iade edebilirim?

-Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilirsiniz. Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız.

-Kurulum gerektiren ürünlerde ürün teslim alındıktan sonra 14 gün içinde yetkili servis tarafından kutu açılmalı ve arıza/hasar var ise servis raporu düzenlenmelidir. Teslimattan sonra 14 günün geçmesi durumlarında müşteri tarafından tespit edilen hasar ve arıza durumları için servis raporu düzenletmezseniz üründeki sorunu ispatlamak mümkün değildir.

-Garanti kapsamındaki arızalı tüm ürünler için değişim işlemleri servis raporu ile yapılabilmektedir. Yetkili servisler tarafından yapılan inceleme sonucu değişim ve/veya iade kapsamında olduğu belirlenen ürünler için değişim/iade işlemi yapılır.

-Değişim işlemleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'un maddeleri kapsamında yapılabilmektedir.

Ürünle birlikte verilen hediye ürünlerin iadesi nasıl yapılır?

-Ana ürün veya hediye ürün iade edilecekse; birlikte, aynı anda ve orijinal ambalajında iade edilmelidir.

Hediyeli satılan ürünlerin iadesi onaylandığında hediye ürün müşteri tarafından kullanılmaya devam edilecekse hediye ürün bedelinin satış bedeli kadar tutar kesintisi yapılarak ana ürünün tutar iadesi sağlanır.

İade kapsamı dışındaki ürünler nelerdir?

-Satılabilirliğini kaybetmiş ürünler (vakumlu/jelatinli ambalajı açık/yırtık ürünler, sim kart takılmış cep telefonu ve cep bilgisayarları, akıllı saatler, kurulumu yapılmış LCD TV, PC, Notebook vb cihazlar, kartuşu açılmış yazıcı, faks makinesi, ambalajı açılmış tek kullanımlık ürünler, yazılımlar vb), satışı Operatör Temlikli / Sözleşmeli yapılan ürünler ile kişisel bakım ve hijyen ürünlerinin ambalajlarının açılması durumunda değişim/iade işlemleri gerçekleştirilemez.

Hijyen açısından uygun olmayan( kulaklık vb.) ürünler iade alınmaz.

Ürünüm arızalandı ne yapmam gerekiyor?

-Online kanallarımızdan yaptığınız alışverişleriniz için; üründen kaynaklanan herhangi bir arıza durumunda, garanti belgenizde yer alan yetkili servisler ile iletişime geçebilirsiniz.

Sipariş ettiğim ürün yerine farklı bir ürün geldi? Siparişim bana ulaşmadı? Ürün aksesuarları / aparatları eksik olarak gönderilmiş?

-Siparişiniz ve teslimat ile ilgili sorularınız için 0850 888 87 97 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

Ürünümü Nasıl Gönderirim?

Online alıverişlerinizde İade ve değişim işlemleri için; 0850 888 87 97 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçtikten sonra, iade işlemleriniz tamamlandığında faturanız ile birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile ürününüzün geri gönderimini sağlayabilirsiniz.

 

Depomuza iade sebebi ile ulaşan ürünleriniz incelendikten sonra talebinizin uygunluğu konusunda bilgilendirileceksiniz.

İade adresimiz;

 

TEKNOLOJİPAZAR BİLİŞİM YAZILIM VE ELEKTRONİK TİC. LTD. ŞTİ.

Altındağ Mah. Tonguç Cad. No:26/404 Daire:16 Muratpaşa / Antalya

 

Kargo firması iade gönderimi almaya gelmiyor.

Kargo firması kurye operasyonunu günlük olarak düzenlediğinden, ürün gönderim işlemlerinizde kargo firmasına kurye talebinizi günlük iletmeniz gerekir. Örneğin dün itibariyle kurye talebi ilettiniz ve kargo firması ürünü almaya gelemediyse, kargo firması ile irtibata geçebilirsiniz.

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

İade etmiş olduğunuz ürünlerin incelenmesi 14 gün içinde yapılmaktadır.

Kredi kartı ile yapılan işlemlerde, iade onaylandıktan sonra 5 iş günü içinde yapılır. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde, iade onaylandıktan sonra 5 iş günü içinde yapılır. Kredi kartınıza yansıması bankanızın iade süreçleri günü ile ilgili prosedürüne bağlı olarak bankanız tarafınızdan yansıtılacaktır.

 

İade ve Geri Gönderim İşlemleri için info@teknolojipazar.com adresinden veya 0850 888 87 97 numaralı çağrı merkezimizden işlemlerinizi bildirebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.